İlyas Yalçıntaş: Hastalığım teşhis edildi, tedaviye başlıyorum!

İlyas Yalçıntaş, 2014 yılında X Factor Türkiye yarışması ile üne kavuşmuştu. Yalçıntaş, ‘Ramsay Hunt’ sendromuna yakalandığını duyurdu. Ünlü şarkıcı, haftaya tedaviye başlayacağını açıkladı.

Yalçıntaş, “Yaklaşık 2 aydır bir dizi hastane ve doktor muayenesi sonucu ‘Ramsay hunt’ sendromuna yakalandığım ortaya çıkmıştır. Bu sıkıntılı süreci nihayet atlatmanın ve rahatsızlığımın tedavisinin olmasını bilmenin mutluluğu içerisindeyim” dedi.

“TEDAVİYE HAFTAYA SALI GÜNÜ BAŞLAYACAĞIZ”

İlyas Yalçıntaş; “Arkadaşlar, bu sendrom herpes adlı bir virüsün orta kulağımı enfekte etmesiyle denge ve işitme siniri üzerinde tahribat yaratması sonucu ortaya çıkıyor. Son 6 aydan beri şu şekilde semptomlar yaşamaktayım; sağ kulağımda sürekli çınlama ve karıncalanma hissi yüzümün sağ tarafında uyuşukluk ve şişkinlik, üst damağımda kabarcık, yürürken denge problemleri, hafif sendeleme gibi şikayetler… Damar yoluyla verilecek ilaçlarla tedavisi mümkün. Tedaviye, haftaya salı günü başlayacağız. Geçmiş olsun dileklerini ileten herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

JUSTIN BIEBER DA BU HASTALIKLA MÜCADELE ETTİ

ABD’li yıldız Justin Bieber da geçtiğimiz yıl hastalığıa yakalanmıştı. Bieber, kısmi yüz felcine neden olan bu sendromun, kulak ve yüz sinirlerine saldıran bir virüsten kaynaklandığını da sözlerine eklemişti.

Bu nedenle dünya turnesini de iptal eden şarkıcı, tedavi sonrasında sağlığına kavuşmuştu.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir