Kaftancıoğlu’ndan İyi Partili Yılmaz’a yanıt: Hangi ‘çıkar grubunun’ parçası olduğumu açıklamanızı istiyorum

İyi Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Prof. Dr. Bilge Yılmaz‘ın seçim sonuçlarına ilişkin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve “etrafındaki kişilere” yaptığı eleştiriye yanıt veren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu,Kılıçdaroğlu’nun etrafındaki kişilerden biri olarak; ‘hangi çıkar grubunun’ parçası olduğumu açıklamanızı istemek bireysel hakkım diye düşünüyorum” dedi. 

İyi Partili Yılmaz, genel seçimlere ilişkin değerlendirmesinde, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları, kendi geleceklerini milletimizin menfaatlerinin önüne koyarak kendi çarklarını döndürecek şekilde ittifakı tasarladılar. Süreç dürüst ve şeffaf bir şekilde yürütülmedi. Seçim AK Parti’ye adeta hediye edildi” ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu X’te Yılmaz’a yanıt vererek, şunları kaydetti:

“Görev alsaydı ekonominin düzlüğe çıkması konusunda büyük katkıları olacağına inandığım Bilge Hoca, tanıdığım kadarıyla elinde somut bir veri olmadan yorum yapmayacak bir nosyondan geliyor. Bilge Hocam; Kılıçdaroğlu’nun etrafındaki kişilerden biri olarak; ‘hangi çıkar grubunun’ parçası olduğumu açıklamanızı istemek de bireysel hakkım diye düşünüyorum.”  

Bilge Yılmaz ne demişti? 

İyi Partili Yılmaz, “Partiler ve siyasi aktörler seçim sonrası yeni yollar arayışında. Burada doğruyu bulabilmek için teşhisin doğru yapılması şart. Kolay kazanılacak bir seçimi yanlış strateji yüzünden kaybettik. Peki bu strateji neden yanlış inşa edildi? Aslında cevap çok basit. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları, kendi geleceklerini milletimizin menfaatlerinin önüne koyarak kendi çarklarını döndürecek şekilde ittifakı tasarladılar. Süreç dürüst ve şeffaf bir şekilde yürütülmedi. Son düzlükte ortakların yapıcı önerileri reddeden bir tek adam dayatmasıyla ardı ardına hatalar yapıldı. Ve seçim AK Parti’ye adeta hediye edildi” demişti. 

TIKLAYIN – İYİ Partili Yılmaz’ın Kılıçdaroğlu tepkisi sürüyor: Çarklarını döndürecek şekilde ittifakı tasarladılar, seçim AK Parti’ye adeta hediye edildi

TIKLAYIN – İyi Partili Bilge Yılmaz: Kılıçdaroğlu’nun adaylığına engel olamadığım için milletimizden samimi olarak özür diliyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x