Okan Buruk: Hedefimiz, kupayı kazanmak

Şampiyonlar Ligi’ne veda eden temsilcimiz Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk, Kopenhag maçı sonrası açıklamalarda bulundu. Buruk, “Bundan sonraki hedefimiz Avrupa Ligi. Yeni bir hedef bizi bekliyor.” dedi.

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi A Grubu son hafta maçında deplasmanda Kopenhag’a 1-0 yenilerek organizasyona veda etti.

Karşılaşma sonrası konuşan teknik direktör Okan Buruk, ”Birincisi dün Türkiye’de gerçekleşen saldırıyı kınayarak başlamak istiyorum. Ülke futbolu için dönüm noktası olmasını diliyorum. İnşallah adımlar atılır. Halil Umut Meler’e ve hakem camiasına geçmiş olsun.” dedi.

Buruk’un açıklamaları şöyle:

“Rakibin bekleyeceğini, topu bize vereceğini ve burada üretmemiz gerektiğini biliyorduk. Uzakta merkezi kapatan bir takımdı. Kanatlardan yapacağımız hücum önemliydi. Burada iki tane aslında bire bir iyi oynayacak kanat oyuncumuz Zaha ve Tete ile başladık. Savunma beklerimiz de burada hücuma katmak, ön alanda Mauro ve Kerem’in hareketliliği ve ceza sahası çevresindeki hareketlilik ile pozisyon bulmak istiyorduk.

İlk yarı çok net üretemedik. Rakibimiz de tabii ki hiç pozisyona girmedi. Genel olarak çok fazla rakibimize pozisyon vermesek de bir tane kötü bir gol yedik. Savunmadan stoperlerimizin gereksiz uzun topları, gereksiz merkezi oynamaları zaman zaman bizi zorladı. Çünkü kanatların hep boş olduğunu ve buradan gittiğimizde çok rahat pozisyona geleceğimizi biliyorduk.

“Amacımız Avrupa’da kupa kazanmak. Yani hedefimiz finale kadar gidebilmek”

“Bizim için hedefin devam ettiğini söylemek istiyorum. Son 32’ye Avrupa Ligi’ne kaldık. Oradan yolumuz tabii ki her zaman olduğu gibi amacımız Avrupa’da kupa kazanmak. Yani hedefimiz finale kadar gidebilmek. Turları geçmek. Şampiyonlar Ligi’ne devam etmek istiyorduk. Son 16’ya kalmak istiyorduk. Böyle bir şans da elimize gelmişti. Böyle zorlu bir grupta bunu maalesef başaramadık. Bunun üzüntüsünü yaşarken bir yandan da yeni bir hedef bizi bekliyor. Ona adapte olacağız artık ve onun yanında tabii ki Türkiye liginde şampiyonluk yolu bizi bekliyor. Ona da devam edeceğiz. Ben oyuncularımı tabii ki gayretlerinden dolayı kutlamak istiyorum. Çünkü zorlu fikstürde, zorlu bir grupta ellerinden geleni yapmaya çalıştılar; ama maalesef sonunu getiremedik”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir