26. Dünya Karate Şampiyonası’nda mücadele eden milli sporculardan Tuba Yakan ve Fatma Naz Yenen, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen organizasyonun 2. gününde finale çıktı. Tuba Yakan, kadınlar kumite 55 kiloda Venezuelalı Barbara Perez’i yenerek finale yükselirken, Fatma Naz Yenen ise 61 kiloda Mısırlı Noursin Aly’yi mağlup ederek finale adını yazdırdı. Finallerde Tuba Yakan, Bulgar Ivet Goranova ile karşılaşacakken, Fatma Naz Yenen ise Çinli Gong Li ile mücadele edecek. Diğer milli sporcu Serap Özçelik Arapoğlu ise kumite 50 kiloda çeyrek finalde elendi. Erkekler kumite 60 kiloda mücadele eden Eray Şamdan ise yarı finalde yenilerek 3.’lük maçına çıkmaya hak kazandı ve cumartesi günü Mısırlı Amr Alaa Aboukora ile bronz madalya mücadelesi verecek. Ömer Abdurrahim Özer ve Enes Bulut ise erkekler ferdi kumite elemelerinde madalya şansını kaybetti.