Sağlık Bakanlığı’nın Giysi Yardımı Olay Oldu!

Sağlık Bakanlığı’nın çalışanlarına yılda sadece bir kere yaptığı ‘Giysi yardımı’ gündemde. 2023 yılında 293 milyarlık bütçeye sahip olan Bakanlık, sağlık çalışanlarına sadece 70 TL giysi yardımında bulundu.

En ucuz önlüğün bile 200 TL olduğu ve her geçen gün zamlanarak fiyatları artan önlüğü dahi alamayan sağlıkçılar, her sene bu konuyu sendikalar aracılığıyla gündeme getirse de Bakanlığın bu konuda hiçbir artış veya düzenleme yapmadığı görülüyor.

Geçtiğimiz yılın sonunda CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, bu konuya dikkat çekmiş fakat muhatabı olan Sağlık Bakanlığı sessizliğini korumuştu.

YILDA BİR KEZ VERİLİYOR

Sağlık çalışanlarından biri, en son aldığı ‘Giysi yardımı’nın 44 TL olduğunu ve bu sene henüz bakanlığın yardımının kendilerine yatmadığını belirtti. Bu miktarın yılda sadece bir kez verildiğini ifade etti.

Verilen yardımların sağlık çalışanlarının temel malzemelerini almak için yetersiz olduğunu belirten bu çalışan, bu politikanın eski bir tasarı olduğunu ve Bakanlığın sağlık çalışanlarının taleplerini görmezden geldiğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x